ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی “ ورود به حساب” کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمیشود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1
 1. #1
  Admin
  تاریخ عضویت
  2006/05/19
  محل سکونت
  شهر تهران
  سن
  33
  نوشته ها
  2,079
  140
  128
  نوشته های وبلاگ
  371
  میزان امتیاز
  10

  Arrow آشنایی با دستگاه بی او دی متر BOD meter

  D یا (نیاز اکسیژن بیوشیمی) یک اصطلاح برایمقدار اکسیژن مورد نیاز برای تجزیه بیولوژیکی یک ماده آلی در یک نمونه آب فاضلاب می باشد. بنابراین اندازه گیری BOD به عنوان پایه آشکار سازی مواد آلی قابل تجزیه بیولوژیکی در آب است. تفاوت بین BOD و نیاز اکسیژن شیمیایی این است که COD مواد آلی تجزیه ناپذیر بیولوژیکی را نیز شامل می شود.

  بنابراين اندازه گيری BOD ، اندازه گيری مهمي از اثرات فاضلابهاي صنعتی و انساني در تاسيسات فاضلاب ها و خروجی فاضلاب می باشد. مهمترین کلمات کلیدی در جستجوی این بخش عبارتند از: اندازه گيری BOD با انتخاب مستقيم نمونه - اندازه گیری مستقيم و دقيق - اندازه گيری های 28 تا 1 روزه - بدون جيوه - رابط RS232 - نياز اکسيژن بيوشيمی

  اندازه گيری
  BOD٬ دم سنجی ، فشارسنجی با استفاده از BODسنج آکواليتيک اکسی دايرکت
  سيستم حسگر اکسی دايرکت آکواليتيک يک سيستم 6 نمونه ای است که اندازه گيری دقيق BOD را براساس فشارسنجی امکان پذير می سازد. دم سنج های فشار سنجی جذب اکسيژن را به تغيير فشار ناشی از مصرف اکسيژن وقتی حجم ثابت باشد، ارتباط می دهند. به خاطرحسگر های فشار يکپارچه مدرن،ديگر نيازي به فشارسنج های جيوه ای نيست .

  کليات آکواليتيک اکسی دايرکت

  روش های دم سنجی اندازه گيری مستقيم اکسيژن مصرف شده توسط ميکرواورگانيسم ها از هوا يا محيط غنی از اکسيژن در يک ظرف در بسته تحت شرايط دمايی و جريان ثابت را فراهم می نمايد.دی اکسيد کربن که به صورت متابوليسمی به وسيله باکتری ها توليد می شوند، به صورت شيميايی با محلول هيدرواکسيد پتاسيم موجود در فنجان آببند درون شيشه پيوند می خورد.افت فشار در سيستم به طور مستقيم متناسب با مقدار BOD بوده واز طريق حسگر BOD آکواليتيک اندازه گيری می گردد. مقدارBOD سپس به طور مستقيم بر حسب ميلی گرم بر ليتر نمايش داده می شود.مقادير BOD در حافظه حسگر ذخيره می شود و می تواند روی صفحه نمايش بزرگ در هر لحظه بدون نياز به صرف وقت برای تبديل فاکتورها ، ظاهر شود. اين بدين معنی است که مجموعه آزمايشاتی که در يك روز تعطيل خاتمه می يابند، بدون هيچ مشکلی می توانند طی هفته آتی بررسی گردند.دوره اندازه گيری برای کاربر قابل انتخاب بوده و می تواند بين 1 تا 28 روز باشد تا کاربرد مناسب داشته باشد.هرچند اندازه گيری های کوتاه مدت برای کارهای علمی مفيد می باشند، اندازه گيری های استاندارد معمولا 5 روز طول می کشد و تعيين فشارسنجی OECD به طور کل طی يک دوره 28 روزه انجام می شود.مزايا- انتخاب مستقيم نمونه
  - نمايش مستقيم و دقيق مقاديرBOD بر حسب ميلی گرم بر ليتر
  - کاربری آسان برای کاربر
  - دوره های قابل انتخاب برای کاربر از 1 تا 28 روز
  - ذخيره اتوماتيک مقادير BOD
  - محدوده اندازه گيری از 40-0 ميلی گرم در ليتر تا 4000-0 ميلی گرم بر ليتر BOD در حجم نمونه
  - عملکرد شروع اتوماتيک بعد از يکسان سازی دمايی نمونه ها
  - تعيين BOD در شرايط محيطي بدون جيوه
  - سيستم همزنی القايی با مرکز قرارگيری اتوماتيك ميله های همزن
  - رابط RS232


  *No standard is available to check the accuracy of respirometric oxygen uptake measurement. Tests with a glucose-glutamic acid solution having a known theoretical BOD have shown that the variation is approximately 5% in the range of 50…100 mg/l BOD, and 3% for higher range. Minimum Response or sensitivity of respirometric systems is about 0.05 … 1 mg/l.
  محدوده های اندازه گيری و حجم های نمونه
  مقدار BOD يک نمونه وابسته به مقدار ماده آلی موجود در آن می باشد، که به طور قابل ملاحظه ای متغير است . سيستم اندازه گيری BOD اکسی دايرکت آکواليتيک ، برای حجم های مختلف نمونه و محدوده های اندازه گيری متناظر كه در جدول زير ليست شده کاليبره شده است . محدوده اندازه گيری سيستم 0 تا 4000 ميلی گرم در ليتر است. برای تمامی محدوده های اندازه گيری ،BOD مستقيما بر حسب ميلی گرم در ليتر نمايش داده می شود.کاربردها- آب فاضلاب
  - تعيين فعالیت بيولوژيکی
  - تاسيسات تصفيه فاضلاب
  - آزمايشگاه های تجزيه
  - مراکز تحقيقی و علمی
  مراجعASTM 5210 D
  H55 به عنوان مرجع مکمل با EN 1899-2

  Range mg / l BOD Sample Volume ml
  0 - 40 428
  0 - 80 360
  0 - 200 244
  0 - 400 157
  0 - 800 94
  0 - 2000 56
  0 - 4000 21.7
  ارزيابی اندازه گيری ها
  اگر دوره اندازه گيری روی 24 ساعت تنظيم شود، سيستم اندازه گيری BOD اکسی دايرکت آکواليتيک هر ساعت يک اندازه گيری را ثبت می نمايد. با يک دوره اندازه گيری 48 ساعته ، هر 2 ساعت يک بار اندازه گيری BOD را انجام می دهد و ذخيره می نمايد. اگر دوره بين 3 و 28 روز باشد ، مقدار ذخيره شده برای هر روز يكبار می باشد.مقادير جاری و ذخيره شده ممکن است در هر لحظه فراخوانی شود. نمودار و جدول زير يک مثال از ارزيابیBOD را نشان می دهد. افزايش BOD را طی يک دوره 5 روزه می توان مشاهده نمود.Evaluation of measurements


  Day Display/Sensor

  1. Day 150 mg/l
  2. Day 220 mg/l
  3. Day 240 mg/l
  4. Day 250 mg/l
  5. Day 260 mg/l
  عملکرد شروع اتوماتيکتغييرات در دمای نمونه پيش از آزمايش کردن موجب تغيير فشار درون سيستم به هنگام همدماشدن در انكوباتور (برای مثال اگر اندازه گيری BOD در دمای 20 درجه انتخاب شده باشد)میشود. چندين تغيير موجب ايجاد خطا در طول اندازه گيری فشار سنجی می شود. به اين منظور برای جلوگيری از ايجاد خطا،BOD سنج اکسی دايرکت آکواليتيک به يک ويژگی شروع اتومات مجهز شده است.اندازه گيری تا دما در نمونه ها برابر با دمای درون انكوباتور نشود شروع نمي شود.اين از تاثير نوسانات دما (نتيجتا فشار ) که مربوط به اندازه گيری فشارسنجی نمی شود، جلوگيری می نمايد.

  سيستم کامل اندازه گيری BOD اکسی دايرکتعلاوه بر واحد BOD برای اندازه گيری و ذخيره مقادير BOD ، سيستم اندازه گيری BODاکسی دايرکت اکواليتيک شامل بطری های نمونه ، حسگر های اندازه گيری ، سيستم همزن القايی بدون سايش با لنهای اندازه گيری سرريز برای اندازه گيری حجم نمونه، بازدارنده از نيتراته شدن و هيروکسيد پتاسيم به عنوان يک جذب کننده می باشد.
  سيستم هم زن القايی
  سيستم هم زن القايی آکواليتیيک کنترل شده با ريزپردازنده و غير سايشی و بدون نياز به سرويسبه عبارتی ديگر هيچ قطعه در حال حرکتی درون سيستم وجود ندارد.در سيکل های زمانی منظم ، ميله های هم زن مغناطيسی سرعت می گيرند و مجددا حرکت آن ها کند می شود، به طوری که سرعت آن به حداکثر می رسد و مجددا افت می کند. اين در مرکز بودن ميله های همزن را تضمين می کند. ميله های هم زن که از مرکز بطری دور می شوند سريعا و مطمئنا مجددا به مرکز برگردانده می شوند. سيستم حرکتی القايی كاركرد بدون نياز به سرويس ( عدم نياز به تعويض تسمه های رانش يا موتورهای چرخاننده ) را برای چندين سال تضمين می نمايد.
  مزايا:

  · عمليات بدون سايش و بدون نياز به سرويس · تغيير منظم سرعت همزنی· در مرکز بودن اتومات ميله های همزن· هيچ وسيله مکانيکی در سيستم همزنی موجود نمی باشد.
  مجموعه آزمايش برای اکسی دايرکت

  ما همچنين يک مجموعه آزمايش برای بررسی صحت عمليات BOD سنج اکسی دايرکت اکواليتيک ارائه می دهيم. مجموعه شامل 8 قرص آزمايش BOD 4Mاست که سبب مصرف مقدار مشخص اکسيژن می گردد.قرص ها به آسانی مورد استفاده قرار می گیرند . به سادگی يک قرص درون بطری BOD قرار داده می شود،فرايند اندازه گيری آغاز شده و پس از 5 روز مقاديرBOD استخراج شده و با مقدار مشخص شده مقايسه می گردد.اگر اين مقدار در محدوده مجاز باشد اين بدين معنی است که سيستم اندازه گيری BOD به طور صحيح کار می نمايد.


  هم دما کردن به هنگام اندازه گيری يکسان کردن دما قبل از آزمايش بيولوژيکی ضروری است، چون دما يک اثر بزرگ روی فعاليت بيولوژيکی دارد. برای مثال اندازه گيری های BOD هميشه در يک انكوباتور تحت دمای 20 درجه سانتيگراد انجام می شود.برای يکسان سازی دما، انكوباتور با دمای قابل انتخاب برای کاربر از 2 تا 40 درجه سانتی گراد را پيشنهاد می نماييم.
  پورتال تاسیسات، اولین محتوای الکترونیکی تاسیسات در ایران
 2. # ADS
  تبلیغات در مدار
  تاریخ عضویت
  همیشه
  محل سکونت
  دنیای تبلیغات
  سن
  2010
  نوشته ها
  بسیار
  برای سفارش تبلیغات با شماره 44238043 تماس بگیرید.

   

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. پاسخ: 4
  آخرين نوشته: 2016/07/28, 16:48
 2. پاسخ: 5
  آخرين نوشته: 2016/05/26, 19:52
 3. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 2012/04/25, 14:33
 4. دانستنیهایی در مورد کولرهای آبی
  توسط abdoos در انجمن تجهیزات سرمایشی
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 2012/04/23, 13:30
 5. گندزدایی با استفاده از گاز ازن
  توسط omranenergy در انجمن پمپاژ و تصفیه
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 2011/05/19, 17:55

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •